X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ژئواینفو: اطلاعات موضوعی علوم ژئوماتیک
  
 اطلاعات موضوعی و خبرهای مفید و مهم در مورد شاخه های مختلف علوم ژئوماتیک که معمولا به طور پراکنده وجود دارد.( رستمی و فاطمی)
 
آرشیو مطالب قبلی
موضوعات مطالب سایت
 
جمعه 28 شهریور 1393
آمار پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی نقشه برداری

در اواسط دهه ۷۰ دانشگاه های تهران، خواجه نصیر، اصفهان و تبریز تنها دانشگاه های دولتی بودند که در مقطع کارشناسی رشته نقشه برداری حدود 120 دانشجو می پذیرفتند ( که به همین تعداد هم دانشگاه آزاد وجود داشت). اما اکنون پس از گذشت ۱۸ سال از آن موقع، تعداد دانشگاه های دولتی در این رشته به 14 دانشگاه و حدود 500 دانشجو می رسد. علاوه بر این ۳ دانشگاه پیام نور با تعداد 120 دانشجو  و ۱۰ دانشگاه غیر انتفاعی در حدود 600 دانشجوی دیگر در سال پذیرش دارند. نکته جالب توجه این است که امسال هم چند دانشگاه غیر انتفاعی دیگر در شهرهایی اضافه شده اند که قبلا در همان شهر دانشگاه غیر انتفاعی برای پذیرش رشته نقشه برداری وجود داشت. 

اگر چه این تعداد زیاد با پدیده کم شدن دانشجو  و افزایش موسسات آموزش عالی باعث شده تا دانشگاه های غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد نتوانند ظرفیت های تعیین شده را پر نمایند اما در نهایت رقابت برای مقاطع تحصیلات تکمیلی بیشتر می گردد. 

مشکل دیگر در این زمینه کمبود اساتید با تجربه نقشه برداری در بعضی شهر هاست که باعث شده تا موسسات غیر انتفاعی مجبور شوند از مدرسین غیر نقشه برداری یا غیر متخصص و حتی در مقاطع پایین تر استفاده نمایند. به امید روزی که یک نهاد مسئول نسبت به ساماندهی رشته ها بر اساس نیازهای منطقه ای و کشوری اقدام به پذیرش دانشجو در دانشگاه ها نمایند.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
آمار رؤیت کنندگان سایت : 747944


Powered by BlogSky.com

آخرین مطالب سایت
یک ژئودزین و یک سنجش از دوری همین!!!!!!
اطلاعاتی درباره ما ...
 
تبلیغات اینترنت

money Logo
My site is worth $0.241 Million.
How much is yours worth?