X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ژئواینفو: اطلاعات موضوعی علوم ژئوماتیک
  
 اطلاعات موضوعی و خبرهای مفید و مهم در مورد شاخه های مختلف علوم ژئوماتیک که معمولا به طور پراکنده وجود دارد.( رستمی و فاطمی)
 
آرشیو مطالب قبلی
موضوعات مطالب سایت
 
شنبه 15 آذر 1393
چین در امور فضایی چه می کند؟

چین در سالهای اخیر به شدت در امور فضایی فعال شده است و با سرعتی مثال زدنی در آسیا و همچنین دنیا به قدرتی قابل توجه تبدیل می شود. فقط برای این که کمی به سرعت این شتاب پی بریم به چند خبر زیر توجه کنید:

1-    چین برنامه ای بلند پروازانه برای ایجاد یک مجموعه ماهواره برای پایش اقیانوسها در دست دارد. این مجموعه ماهواره که HY-3 نام دارند دارای سنجنده های راداری با قدرت تفکیک حدود متر خواهند بود. این برنامه تا سال 2019 اجرایی می شود.

2-    چین قصد دارد تا گستره پوشش سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای Beidou که قرار است تا سال 2020 به دقت ناوبری معمولی 2.5 متر برسد را بیشتر کند. در وهله نخست کشورهای نظیر مکزیک، اسراییل و سوئد در برنامه کار قرار دارند.

3-   چین در تارخ 17 نوامبر 2014 ماهواره Yaogan-23  را به فضا فرستاد . این ماهواره یک ماهواره سنجش از دوری می باشد.

4-   ونزوئلا با چین برای ساخت و پرتاب یک ماهواره سنجش از دوری قرارداد بست. این سومین همکاری دو کشور در این زمینه است. این ماهواره قرار است به اسم Antonio Jose de Sucre نامگذاری شود.

5-   چین ماهواره Yaogan-20  که یکی از مجموعه ماهواره های راداری خود است را حدود دو ماه پیش به فضا فرستاد. گرچه چین ادعا می کند که این مجموعه ماهواره هاسنجش از دوری هستند ولی اکثر کارشناسان اهداف نظامی برای این پروژه ها قائل هستند.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
آمار رؤیت کنندگان سایت : 747944


Powered by BlogSky.com

آخرین مطالب سایت
یک ژئودزین و یک سنجش از دوری همین!!!!!!
اطلاعاتی درباره ما ...
 
تبلیغات اینترنت

money Logo
My site is worth $0.241 Million.
How much is yours worth?